Pomoc psychologiczna

Współczesność pełna jest wyzwań. Stres w pracy, trudności w relacjach, codzienne próby znajdowania równowagi między życiem rodzinnym i zawodowym to tylko niektóre z powszechnie występujących zjawisk. Żyjemy w czasach, w których nakłada się na nas wysokie oczekiwania. Zdarza się, że i my ostatecznie przyjmujemy te wyśrubowane kryteria, którym trudno jest sprostać. Wszechobecne napięcie i nieumiejętność odpoczynku wpędzają nas w choroby psychosomatyczne, obniżają nastrój i nie pozwalają cieszyć się życiem. Jeśli te lub inne wyzwania są przyczyną trudności, z którymi się mierzysz, być może warto skorzystać z pomocy psychologicznej. Jeśli rozważasz sięgnięcie po wsparcie – zapraszam Cię do zapoznania się z oferowanymi przeze mnie możliwościami.

Pomoc psychologiczna

Profesjonalna pomoc psychologiczna dotyczy różnych obszarów. Skutecznie pracować można, zarówno z wyzwaniami i problemami życia zawodowego, jak i osobistego. Działania psychologiczne obejmują:

  • interwencję;
  • psychoedukację (treningi i warsztaty);
  • konsultacje;
  • wsparcie kompetencji rodzicielskich;
  • terapię indywidualną, rodzinną oraz par i małżeństw.

Niezwykle istotne jest wybranie formy pomocy, która najbardziej Ci odpowiada. Na pierwszym spotkaniu przedstawię Ci możliwości i pomogę podjąć decyzję. Dobrze jest się także zastanowić, nad czym konkretnie chcesz pracować lub jaki problem rozwiązać. A jeśli dręczy Cię spadek nastroju lub lęki, ale nie wiesz do końca, co jest tego przyczyną – wiedz, że pomogę Ci określić źródło problemu i zapewnię niezbędne wsparcie.

Pomoc psychologiczna w codziennym życiu

Możliwości wchodzących w zakres pomocy psychologicznej jest wiele. Jeśli Twoim celem jest poprawa umiejętności interpersonalnych, mogę zaproponować Ci udział w krótkoterminowej psychoterapii indywidualnej. W jej trakcie wskażę źródła przeżywanych w kontaktach międzyludzkich trudności oraz pomogę Ci je zrozumieć. Jeśli jesteś rodzicem, który potrzebuje wsparcia kompetencji wychowawczych – zaproszę Cię na spotkania z zakresu psychoedukacji. Bez względu na to, z czym przychodzisz, wskażę Ci możliwe drogi rozwiązania problemu. Pomoc psychologiczna ma wiele obliczy, jednak zawsze powinna być skuteczna. Odpowiednio dobrane metody pozwolą odzyskać pewność siebie, spokój i radość życia lub wypracować nowe zasoby.

Konsultacja z zakresu pomocy psychologicznej to rozmowa z psychoterapeutą zakończona udzieleniem informacji zwrotnej dot. proponowanych rozwiązań. Dzięki odpowiedniemu wykształceniu z zakresu psychoterapii pomogę Ci bezpiecznie dotknąć tego, co bolesne oraz przepracować trudności. Spojrzę na to, z czym do mnie przychodzisz profesjonalnie i z empatią.

Zapraszam na spotkanie każdego, kto czuje, że chce skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalisty. Osoby w kryzysie, rodziców i opiekunów, mierzących się z trudnościami wychowawczymi, dzieci, młodzież oraz dorosłych potrzebujących doraźnego wsparcia. Zapraszam także osoby, które pragną sprecyzować swoje życiowe cele, popracować nad motywacją, osiągnięciem równowagi między pracą a domem, wykształcić jakiś nawyk, wzmocnić pożądaną cechę – po prostu wprowadzić konkretną zmianę do swojego życia.

Obawy, które możesz odczuwać przed spotkaniem to naturalne zjawisko. Zapewniam serdeczną atmosferę, budującą zaufanie. Mój gabinet to przyjazna przestrzeń, w której łatwiej się otworzyć. Wykształcenie psychologiczne, ukończony kurs psychoterapii systemowej i liczne szkolenia w nurcie Ericksonowskim pozwalają mi indywidualizować metody oraz skutecznie prowadzić Klienta do zmiany. Jeśli chcesz umówić się na sesję lub masz pytania – skontaktuj się ze mną.